A lassú kezdés után a Syracuse arra ébred, hogy legyőzte a Boston College-t 21-6-ra (teljes tudósítás)

Courtney Jackson áthúzta a Boston College védőinek első hullámát, balra vágott, majd vissza előre az oldalvonalon. Miközben a Homecoming közönsége ujjongott és felállt, a Syracuse futball visszatérő embere árnyékba került a célterület felé vezető útjában.

Az SU egyik labdás fiúja, elragadtatva a csapat harmadik touchdownja láttán 4:53-nál, magasan lépett végig a gólvonalon, majd a kapufához futott, és a fejéhez ütött egy futballt.

Jackson, aki a sérült Trebor Penát pótolta, az utolsó ütést az Orange 21 pontos harmadik negyedében adta le. Miután a meccs első 30 percében gól nélkül maradt, a SU három kirobbanó gólt hozó játékot dobott fel a félidő után, végül 21-6-ra verte az Eagles csapatát.

Először is az volt, hogy Sean Tucker befutott a középre, és 51 yardos touchdownt futott be. Aztán a hátvéd Garrett Shrader megtartotta a 3. és 1. RPO-t, mielőtt lehagyta a BC védelmét, és 48 yardot szerzett. Az SU védelem újabb megállása után Jackson egy punt lézersugarat adott be, hogy lezárja a 21-0-s szakaszt.

Győzelmével a Syracuse (5-4, 2-3 ACC) már csak egy győzelemre van attól, hogy 2018 óta először legyen jogosult a bowlingra. Egy késői búcsú után az Orange november 13-án visszatér a pályára Louisville-ben. a 20. számú North Carolina államba utazik, és az évet a Pittsburgh elleni hazai találkozóval zárja.

A SU, mióta Dino Babers vezetőedző a 4. héten Tommy DeVitóról Shraderre cserélte a hátvédet, keményen rádőlt a Boston College elleni meccsre (4-4, 0-4).

Tucker a hetedik sorozatban elért 100 yardos rohanásban elért rekordját jegyezte, 51, 41 és 37 yardos betörésekre támaszkodva, miközben karriercsúcsát jelentő 207 yardot 26 labdarúgással végzett. Shrader hat rajtja során negyedszer szerzett 100 rohanó yardot, és talált futópályákat annak ellenére, hogy az Eagles-doboz egymásra rakott állapotban volt, ami többször biztosította az SU-embernek a határt. A Mississippi State átigazolása még a zsákolt yardokat is figyelembe véve több yardot futott (78), mint amennyit dobott (65).

Míg a Syracuse rohanó sikere csak a szünet után valósult meg, a kitartó narancssárga védekezés lehetővé tette Babers és az SU támadókoordinátora, Sterlin Gilbert számára, hogy ragaszkodjanak a játéktervhez azáltal, hogy a BC-t távol tartották a célterülettől.

Eltekintve attól, hogy Zay Flowers vitatott elkapásokat hajtott végre a pályán az ember elleni védekezésben, SU néhány kihagyást követett el a labda azon az oldalán.

A BC hátvédjei, Dennis Grosel és Emmett Morehead együttesen 15/32-vel 180 yardon mentek, és öt sacket vittek el. Az Eagles mindössze 1,8 yardot ért el cipelésenként 11-es hosszúsággal. A Senior defensive end Kinsley Jonathan három sacket jegyzett, a linebacker Stefon Thompson (1,5) és a defensive end Cody Roscoe (0,5) pedig szintén pusztítást végzett a hátsó mezőnyben.

A Syracuse offense – egy rögtönzött támadósorra támaszkodva két fő közreműködővel – nem tudta megtartani a gólokat a negyedik negyedben. De BC nem tudta utolérni.

Az egyik piros zóna lehetőség a 4. és 40. helyre került a hátvéd feje feletti snap és Jonathan nap utolsó kirúgása után. A másik pedig, az utolsó zihálás esélye öt perccel a hátralévő idő után, a 4. helyen megtorpant, és gólt szerzett az 1-esből. Az SU beállósa, Geoff Cantin-Arku vezette a rohamot, Travis Levy ellenfelet felállva, hogy megvédje a győzelmet.

A JÁTÉK ÖSSZEFOGLALÓ LINKEI:

A JÁTÉK KIEMELKEDŐI:

DINO BABERS JÁTÉK UTÁNI SAJTÓKONFERENCIA:

FÉL:

JÁTÉK ELŐNÉZŐ:

A Syracuse megpróbál újabb lépést tenni a 13. meccs megszerzése felé, amikor szombaton 15:30-kor a régóta rivális Boston College-t fogadja a Carrier Dome-ban. Több korábbi játékos is ott lesz, amikor az egyetem az Orange Central/Homecoming hétvégét ünnepli. Az 1949-ig nyúlik vissza, az Orange 41-29 (.586) helyen áll az Orange Central/Homecoming játékokban.

Most lehetőségünk van visszatérni a Homecoming-re a Boston College és Jeff Hafley ellenében – mondta Babers. [Ez egy olyan csapat, amellyel nagy múlttal rendelkezünk. Már nagyon várjuk, hogy úgy mondjam, visszatérjenek a „régiek”. Nézem az internetet, és látom, hogy az összes srác visszatér. Szép tömeg lesz. Alig várjuk, hogy visszatérhessünk a Dome-ba, és otthon játsszunk még egy meccset.

A Boston College 4-3-mal lép pályára a szombati meccsen, az ACC játékban 0-3. Az Eagles a Syracuse második leggyakoribb ellenfele az ACC jelenlegi alakulatai közül (54), lemaradva a Pittsburgh-től (76). A narancs 32-22-es előnyben van a mindenkori sorozatban.