Az államférfiak zsinórban harmadik győzelmet arattak, az élen álló Keuka 94-63

A Hobart College kosárlabdacsapata zsinórban harmadik győzelmét aratta, és 94-63-ra legyőzte a Keuka College-ot a Bristol Gymben kedd este lejátszott, nem konferencia mérkőzésen. A rangidős támadó szezonbeli ötödik dupladuplájával vezetett az élen, 19 ponttal és 10 lepattanóval.

A Statemen (5-2) soha nem maradt le a Wolves-tól (2-1), és csak egyszer volt döntetlen – a játék első percében 2-re. A mérkőzés kilenc perce előtt Hobart 10 pontos előnyt épített ki, és a verseny hátralévő részében megőrizte kétszámjegyű előnyét. A Statemen a félidőben 46-31-re vezetett, a második félidőben pedig 32-re növelte előnyét.

KULCS STATISZTIKÁK

amikor 2000 ingerellenőrzést kapunk
  • A Hobart, amely a harmadik helyen lépett pályára lepattanókulccsal (+13,7), újabb domináns teljesítményt nyújtott a poháron. A Statemen 52-22-re visszakapaszkodott a Wolves ellen, így szezonátlaga 16,0-ra nőtt.
  • Hobart a festésben 64-22-re, a második esély pontjaiban pedig 21-2-re múlta felül Keukát.
  • A Statemen 53,3%-kal lőtt padlóról a meccsre, ebből 55,6%-ot a második félidőben.
  • A Wolves mindössze 39,2%-ot lőtt a meccsre, a második félidőben pedig küszködött (31,8%).

VEZETŐ ÁLLAMférfiak

• Amellett, hogy az összes játékost vezette a pontok és lepattanók terén, Meshanic egy meccscsúcsot, hat gólpasszt is kiosztott. 12-ből 8-at, 5-ből 3-at a szabaddobásvonalnál ért el.
  • ,  és  mindegyik 10 pontot ért el. 5 a 6-ból lőtt, Walker 5 a 7-ből és Rodgers 4 a 6-ból egy hárompontos párral.
  • kis híján egy dupla-duplát hagyott ki, kilenc ponttal és kilenc táblával végzett alig több mint 12 percnyi játékidő alatt.
  • szintén kilenc pontra rúgott.

A HORIZONTON

• A Hobart ezen a hétvégén a Liberty League páros meccsével zárja ötmeccses hazai lelátóját. A Rensselaer 19. számú vendéglátója (5-1, 0-0) pénteken 19:30-kor. és a konferencia előszezon favoritja Vassar (3-1) szombaton 16 órakor.