A Cornell 0-4-re 24-10-re veszített a Harvard ellen

Az Ivy League két legjobb védelme között vívott csatában a 22. helyen álló Harvard kettővel nagyobb teljesítményt nyújtott, mint Cornell, és 24-10-es győzelmet aratott szombat délután a Harvard Stadionban. A Crimson veretlen maradt 4-0-nál (2-0 Ivy), míg a Big Red 0-4-re (0-2 Ivy) csúszott le.

A Big Red védelme mindössze 343 yardot adott meg egy erős Crimson offenzívának, a Crimson utolsó két gólos játékában pedig 110 yardot kapott. Cornell három labdarúgást kényszerített ki – egyet interceptionre, egyet kényszerített fumblere, egyet pedig egy muffed punt után –, és összesen 10 negatív játékot okozott. A Harvard a 14-ből 4-re korlátozta a harmadik helyen, és 24 különböző játékost könyveltek el legalább egy tackle-vel.

Jake Stebbins hét szerelést ért el, köztük 2,5-öt veszteségért, Michael Irons pedig ötször állt meg, kettővel pedig vereséget ért el, beleértve a zsákolást és a passztörést. Demetrius Harris megadta az alaphangot, aki a Harvard első játékán interceptiont kapott a scrimmage-ből, és a délutánt újabb passztöréssel és négy megállással zárta. A Crimson meccsenként 42,3 ponttal és 239,0 yarddal lépett pályára.

Koby Kiefer 41,7 yardot átlagolt hét puntnál, ebből kettő 50 yard felett, Garrett Patla pedig mindhárom kickoffját a célterületen keresztül bootolta. Scott Lees 32 yardos mezőnygóljával megdöntötte az állást 10-10-nél a harmadikban, Logan Thut pedig visszakapott egy fumblet, hogy kiemelje a speciális csapatok játékát.

A Big Red offense 299 yardot tett meg Crimson ellen, ebből 103 a földön egy olyan védelem ellen, amely mindössze 149 yardot engedett meg az első három meccsen. Az SK Howard 48 yardot futott, és egy touchdownt szerzett nyolc pályán, így az éllovas. Richie Kenney 42 passzból 20-at teljesített 196 yardon, ebből nyolc passzt 92 yardot adott kedvenc célpontjának, Alex Kuzynak. Cornell támadása nem fordította meg a labdát, de csak 2-16-os volt a harmadik downnál, és 0-4 volt a negyedik downnál.

A Harvardnál Aaron Shampklin 92 futott yardot és két touchdownt szerzett, míg BJ Watson kétszer 87 yardot kapott, beleértve a Charlie Dean dobásából származó 75 yardot is. Dean a padról 21-ből 12 passzt adott 204 yardon. James Herringnek és Andrew Irwinnek egyaránt volt kilenc szerelése a védelem ütemére.