Dennis Colligan megnyeri a 2017-es CNY PGA profi bajnokságot

A Cazenovia Golf Club játékosa, Dennis Colligan két ütéssel legyőzte a négyszeres bajnok Kevin Savage-et, és megismételte a Central New York PGA Section bajnokát a Shenendoah Golf Clubban a Turning Stone Resort Casinoban augusztus 22-én. Az 55. alkalommal megrendezett tornát a Club Car, a Mercedes-Benz és az Omega mutatta be.

Az együtéses előnybe kapaszkodva Colligan az utolsó lyukon egy 30 méteres puttot eresztett eagle-nek, hogy megszerezze második sorban és a harmadik összetettben a szakaszkoronát a Timber Banks-i Savage ellen, aki 18-án végzett birdie-vel.

Tudtam, hogy ha legalább közel sikerül elérni, akkor Kevinnek meg kell tennie a magáét a döntetlenért – mondta Colligan. Szerencsére megvolt a megfelelő sebesség és a megfelelő vonal, és betettem a pohárba.

Colligan, az első kört vezető 1-es 71-es ponttal az utolsó körben, az első körben 4-68 alatti eredményt követően. A versenyt 5-nél 139 alatt fejezte be, és először 3500 dollárt keresett. Colligannek ez a második évszaka, mivel májusban megnyerte a Golf Max/Golf Pride Central New York Opent.

Négy főversenyünk van, és arra próbálok felkészülni, ez a célom egész nyáron – mondta Colligan, aki a 20. szezonját ünnepli a Cazenovia GC-ben. A munka és a leckék, a feleség és a gyerekek miatt nehéz. De nekik köszönhetően vasárnaponként ki tudok szállni játszani. A tagjaimnak is, akik nagyon támogatnak.

Savage még Colligannel is húzott a kanyarban, majd egy ütéssel vezetést szerzett egy 10-es birdie-vel. Az utolsó hat lyuk feletti kiszámíthatatlan szél azonban problémákat okozott mindkét golfozónak. Colligan végleg átvette a vezetést a 15. helyen, miután Savage duplán kiütötte a lyukat.

hátsó végű, mennyivel kell megelégednem

A szél minden irányba fújt mondta Savage. Soha nem maradt ugyanabban az irányban. Elkezdtem ütni néhány rossz lövést, és megfizettem az árát.

Ahogy a hátsó kilenchez értünk, a szél nagyon jól kezdett fújni idekint, és ez megnehezítette a helyzetet – mondta Colligan, aki 2016-ban Seven Oaks-en és 2010-ben Shenendoah-ban nyert. Ki kellett csiszolnom, csata volt.

Bár Savage alulmaradt a korábbi bajnokok csatájában, kiérdemelte a 2018-as PGA Professzionális Bajnokságon való részvételt június 17-20. között a Bayonet Black Horse-ban, Seaside California-ban. Savage, négyszeres Section Champ ('95, '04, '14 és '15) 2725 dollárt keresett második helyezettjével.

Colligan és Savage mellett a Cazenovia Country Club játékosa, Mark Tucker (2-142 év alatt) és Rick Bronson (1-143 év alatt) is bejutott az 51. éves nemzeti bajnokságba.

A 2011-es bajnok Tucker, aki augusztus 14-én megnyerte az Emmett Kelly Masterst, az utolsó körben egy 4-68 év alatti játékost lőtt, így a harmadik helyen végzett, és 2300 dollárt keresett a harmadikért.

Bronson (Bronson Aerifying) 2000 dollárt kasszírozott a negyedik helyért. Júliusban megnyerte a CNY PGA Senior Championshipet.

Az idei év helyettesei: Michelle Murphy, az Oswego Country Club, a Cortland Country Club Eric Manning és a Lake Shore Yacht and Country Club tagja, Nick Serafino.