A Hobart lacrosse a Long Island Egyetemre esik, 14-12

A Hobart College másodéves becsapós-specialistája, Adam Shea uralta az X bedobást, de az államférfiak egy dögös kapusba futottak, és 14-12-re kikaptak a Long Island University ellen. A másodéves Will Mark 24-es védést mutatott be a Sharksban, ezzel érvénytelenítette Hobart 53-40-es előnyét a lövésekben.

Shea lángokban állt az első negyedben, és 11-ből 10-et nyert újra. A napot 22/30-ban zárta, 12 földlabdával. Az első éves támadó Anthony Dattellas csapatcsúcsot lőtt, három gólt szerzett első egyetemi mesterhármasáért. A rangidős támadó, Ryan Archer négy góllal és három gólpasszal vezette a Statemen csapatát.

Mark megegyezett Shea gyorsindításával, 11 védést jegyzett az első negyedben. A másodéves támadó, Richie LaCalandra és a másodéves támadó, Sean Boll négy-négy gólt szerzett, míg LaCalandra két gólpasszt is kiosztott a meccscsúcsot elérő hat pontért.

A Hobart (1-1, 1-1 NEC) 2-0-ra ugrott ki, mindössze 37 másodperccel. Archer megetette a másodéves támadót, Jack Groomsot, aki mindössze 26 másodperccel nyitotta meg a gólt. Shea nyerte meg az ezt követő bedobást, a másodéves középpályás, Bobby Baltzer pedig 11 másodperccel később fejezte be az idősebb, hosszú bottal rendelkező középpályás, Dan Ryan beadását.

A Sharks (3-1, 2-0) ötgólos lökésével megszerezte a nap első vezetését. A rangidős támadó, Will Snelders a meccsen szerzett három góljából kettővel zárkózott el, míg Boll kétszer is betalált. A másodéves középpályás Adam Davis emberelőnyös gólja, Archer asszisztjával megállította a futást. A Statemen 4/8-ra fejezte be a meccset az extra emberrel.