Pete Alonso sikeresen debütált Rich Hillben a Mets 5-4-es győzelmével

Pete Alonso általában gúnyolódik azon az elképzelésen, hogy a Home Run Derby ronthatja a lendületét, és az uralkodó bizonyítékok az ő oldalán állnak – valójában annyira, hogy a jobb kérdés az lenne: vajon a Derby valóban segített-e Alonsót. ?

Nem sok kérdés, hogy Alonso kigyulladt, mióta a hónap elején megnyerte egymást követő második Derby-t, amivel a Mets 11. egymást követő héten megőrizte első helyét a National League East bajnokságában. Miután Alonso a vasárnapi meccsen döntetlent ért el egy két futamú hazai góllal – ez az ötödik az All-Star szünet óta eltelt kilenc meccsből – a hatodik játékrészben, Jeff McNeil egy csípős, két futamú duplát ért el, ezzel végleg vezet a Mets. 5-4-re megnyerték a Blue Jayst a Citi Fielden.

A négy futamú rali Rich Hillt levette a horogról, mert a mets-i debütálás alkalmával elveszítette a küzdelmet, miután a balkezes három futamot megbukott a hatodik helyen. Seth Lugo, aki mindhárom futást megengedte, hogy gólt szerezzen, miután Hill megrakta a bázisokat kiesés nélkül, megkönnyebbülten megszerezte a győzelmet, Edwin Díaz pedig leszögezte a védést. De egyik sem változtatta meg olyan gyorsan a játék narratíváját, mint Alonso homere.

Amikor Pete ilyen helyzetbe kerül, kezdek egy hazai pályára számítani – mondta McNeil.

Amint azt az MLB.com a hónap elején egy tanulmánya kifejtette, az az elképzelés, hogy a Derby károsíthatja a támadók kilengését, nagyrészt mítosz. Noha az évek során felbukkant néhány példa erre a jelenségre, ezek valószínűleg más problémákban gyökereznek. A legtöbb slugger nem szenved semmilyen káros hatást a Derbytől; Mielőtt részt vett volna az idei eseményen, a Nationals szélső játékosa, Juan Soto odáig ment, hogy azt feltételezte, hogy ez segíthet neki kijavítani a swing tökéletlenségét, amely pályafutása első félidejében a legmagasabb talajlabda arányt eredményezte. Ahogy az előre látható volt, Soto – Alonsóhoz hasonlóan – a szünet óta parázsló, hat saját hazai futással.

Nagyobb probléma a hosszú távú fáradtság. Alonso úgy becsülte, hogy a bemelegítések, a gyakorló swingek és maga a Derby között 600-700 vágást végzett első tapasztalata során, még 2019-ben. Rövid aggodalomra okot adó időszak következett, mivel Alonso 10-zel botlott ki egy 1 a 17-hez szakaszig. közvetlenül a szünetet követő leütések. Aztán négy meccsen háromszor rúgott haza, és ismét minden rendben volt. Alonso 0,889-es OPS-sel végzett az utolsó 68 meccsen, és ezzel megdöntötte a Major League újonc rekordját, 53 hazait.

Idén Alonso egyáltalán nem küzdött ki a szünetből, a Derby óta mind a kilenc meccsen biztonságosan ütött. Ez öt hazai futást és 10 RBI-t tartalmazott, kettő kivételével mindegyik olyan versenyen volt, amelyet a metsek megnyertek.

Nem tudom, hogy a Derby szerepet játszott-e ebben, mondta Luis Rojas menedzser, de határozottan nagyon magabiztos jelenleg.

Alonso úgy távozott a Citi Fieldtől, hogy nem szólt a médiához, így mások azon töprenghetnek, hogy a Derby hogyan befolyásolta, vagy sem. De minden bizonnyal hangosan beszélt tetteiről a játék során.