A Syracuse hatalmas vezetést fúj, hazai pályán kikap a Pittsburghtől 63-60-ra (teljes tudósítás)

A Syracuse Orange elpazarolta 18 pontos előnyét, és borzalmasan, 63-60-ra kikapott a Pittsburgh Pantherstől szerdán a Carrier Dome-ban.

A Syracuse soha nem maradt le a Pittsburgh mögött a szerdai Carrier Dome-i meccs utolsó 10 másodpercéig.

A Panthers azonban összeszedte magát, és a meccs utolsó perceiben 19-5-re kikapott a Syracuse-tól, és elképesztő győzelmet aratott.

A JÁTÉK ÖSSZEFOGLALÓ LINKEI:

KIEMELTSÉGEK:

JIM BOEHEIM JÁTÉK UTÁNI SAJTÓKONFERENCIÁJA:

kenyér só bor ajándékkosár

FÉL:

JÁTÉK ELŐNÉZŐ:

A Syracuse szerdán ismét akcióba lép, amikor 16:30-kor a Pittsburgh-t fogadja. a Carrier Dome-ban. Ez az első meccse az Orange-nak a Buffalo elleni, december 19-i hosszabbításos győzelme óta. A Syracuse három meccses győzelmi sorozatban indul a viadalon, amely 6-1, 1-0-ra javította a rekordját az ACC-ben.

A másodéves Quincy Guerrier karriercsúcsát jelentő 27 pontot szerzett, ezzel megelőzte a Syracuse-t a Bulls mellett. A mezőnyből 8 a 13-ra, a szabaddobásból pedig 9 a 12-re állt. Guerrier 11 lepattanót is lehúzott a szezon negyedik dupladuplája miatt.

Guerrier a második helyen áll az ACC-ben a pontszerzésben, meccsenként 18,0 pontot átlagolva. A montreali (Québec) születésű játékos a ligában a második helyen áll a gólszázalékban (0,662) és a lepattanókban (10,0 rpg).

A Syracuse offense az ACC csapatai közül a legeredményesebb volt ebben a szezonban. Az Orange a liga legjobb 83,7 pontját átlagolja meccsenként. Ráadásul a ’Cuse a második helyen áll a győzelemben (15,9).

A Pittsburgh (5-2, 1-1) is hosszú kihagyás előtt áll, amikor szerdán a pályára lép. A Panthers legutóbb december 22-én játszott a Louisville ellen. A Cardinals 64-54-re legyőzte Pittet, ami megszakította a Panthers ötmeccses győzelmi sorozatát.

Justin Champagnie dupla-duplát átlagol ebben a szezonban. A gólszerzésben (17,8 pont) és a lepattanókban (12,3 pont) vezet a csapatban. Toney Au’Diese (16,2 pont) és Xavier Johnson (14,4) szintén kétszámjegyű pontozást produkál. Johnson vezeti a keretet, és gólpasszban a második helyen áll az ACC-ben (5,1 pont).

Jeff Capel a harmadik szezonját tölti a pittsburghi program élén. Korábban a végzett Duke vezetőedzőként dolgozott a VCU-nál és az Oklahománál.

A Syracuse 73-45-ös előnyt élvez a sorozatban, ami 1914-ig nyúlik vissza. Az Orange megnyerte a legutóbbi hét találkozót a Panthersszel, beleértve a 2019-2020-as alapszakasz mindkét meccsét. A Syracuse hazai pályán 69-61-re legyőzte Pittet, Marek Dolezaj 17 pontja mögött. A „Cuse” 72-49-es győzelemmel söpörte végig a sorozatot a Petersen Events Centerben. Elijah Hughes 25 pontjával kétszámjegyű pontot ért el az Orange háromfős csoportjában.