A Syracuse Mets 6-2-re dobta a sorozat fináléját a Rochester Red Wings ellen

A dobó, Sean Nolin erős rajtja mögött a Rochester Red Wings bevette a sorozat fináléját vasárnap az NBT Bank Stadionban, 6-2-re legyőzve a Syracuse Mets csapatát. Nolin öt és egyharmada bedobott inninget ért el, így két futást engedett nyolc találatból, és hatot ütött ki. A hatodik játékrészben a Mets első alapembere, Patrick Mazeika elérte a negyedik hazai futást az utolsó kilenc meccséből, de a Rochester három menetes nyolcaddal elhúzott. A metsek még a vereség ellenére is megnyerték a sorozatot négy-kettőre.

A jobbátlövő Robert Stock kezdte a meccset a metseknél, és 1-2-3-as első inninget nyújtott egyedüli keretében. Akeem Bostick kiszállt az ütőből, hogy bedobja a másodikat.

Rochester (27-37) került először a táblára pár futással a harmadik játékrész elején. Ali Castillo két kieséssel és senkivel nem érkezett. Adrian Sanchez-zel az asztalnál Castillo ellopta a második bázist. Sanchez ezután egy RBI duplával kapcsolt be, így 1-0-ra vezetett a Red Wings. Jake Noll követte, és eltalált egy RBI-egyszert, Sanchez góljával 2-0-s Rochester-előnyt szerzett.

A Red Wings az ötödikben még egy futást tett hozzá. Carlos Tocci egy sétával vezette be a játékrészt, a dobó Nolin pedig áldozati bunttal juttatta a második bázisra. Castillo ütésével Tocci a harmadik helyre lépett előre a Mets tehermentesítője, Nick Tropeano által. Ezután Castillo beütött egy RBI-egyet, amellyel 3-0-ra növelte a Red Wings előnyét.

A Syracuse (23-42) végül a hatodik aljára jutott Nolinhoz. Miután az első öt játékrésze gól nélküli volt, a Red Wings kezdődobója egyedüli hazai futást engedett Mazeikának egy kieséssel a keretben, így 3-1 lett a labdamenet. Ezt követően Albert Almora Jr., Wilfredo Tovar és Drew Jackson zsinórban három egyest ütött, Jackson pedig Almora Jr.-ban, 3-2-re behúzta Syracuse-t.

Rochester azonban lélegzetvételnyi teret adott a nyolcadik hely tetején. Castillo beütött egy levezető kislemezt, majd Sanchez kiütött. Castillóval az első bázison Noll RBI dupláját ütötte a jobb középső mezőn, így 4-2-re vezetett a Red Wings. Palka következett, két futamú hazait ütött, 6-2-re a Rochester.

A kilencedik alján, még mindig néggyel lemaradva, a metsek megtöltötték a bázisokat két outtal, és Almora Jr.-t küldték a tányérra, mint a meccs döntetlenjét, de ő kiugrott, hogy befejezze a játékot.

A Syracuse most az NJ állambeli Trentonba indul, ahol a Buffalo Bisons elleni hat meccses sorozatban kedd este 19:00-tól kezdődnek. első pálya a Trenton Thunder Ballparkból.