A Syracuse Women’s Lacrosse útra tereli Marylandet

Egy késői változás ellenére, amely a 4. Syracuse-t (6-1) arra kényszerítette, hogy elinduljon a viadal felé, „Cuse a 9. helyen álló Marylandet (1-3) győzte le, 10-5-ös győzelmet aratva. Ez az első alkalom, hogy az Orange nyert a College Parkban 2012 óta, és csak második győzelme a Terps elleni 26 találkozón. A Syracuse védelme 2007 márciusa óta a legalacsonyabb gólerős meccsén tartotta a Terrapins-t.

A csapat energiája kimagasló volt, és ez az energia egy teljes 60 perces játékba költözött, ami meghozta azt az eredményt, amire törekedtünk – mondta Sydney Pirreca segédedző. Edzői stábként büszkék vagyunk erre a csapatra és az erőfeszítéseikre a körülményekhez képest. .

A meccs első négy gólját a Syracuse (6-1) szerezte. A másodéves Meaghan Tyrrell 27:24-es állásnál szerezte a nap első gólját Emily Hawryschuk gólpasszával. Hawryschuk az első félidőben szerzett öt góljából párat, a másodéves Sierra Cockerille pedig egyet szerzett, így a félidőben 4-0-ra vezetett az Orange. A rangidős kapus, Asa Goldstock öt lenyűgöző védést mutatott be, és a narancssárga védelme le volt zárva, hogy nulla gólnál tartsa a terpeket. Goldstock a nap első védése volt pályafutása 500. védése az SU-ban.

A Maryland és a SU felcserélték a gólokat a második félidő elején, mielőtt Terrapinék 3-0-ra futottak, és 5-4-nél behúztak egyet. Hawryschuk bevágta a szabad pozícióból szerzett gólt, hogy véget vessen a Terrapin futásnak. A Maryland ezután szabadhelyzetű gólt lőtt, és 6-5-nél visszahúzott egyet.