Az Amerks rövidebb az első helyezett Comets előtt

A Rochester Americans (7-5-0-0) az első helyen álló Utica Comets-t (11-0-0-0) 12 kapura lövésig tartotta a szezonban mélyponton, de végül egy véletlenszerű pattanás jelentett különbséget a Comets számára. , aki 3-2-es győzelmet aratott szerda este a The Blue Cross Arénában.

A vereség ellenére az Amerks legutóbbi 11 meccséből hetet megnyert, ebből hármat hazai jégen. A 2016–2017-es szezon kezdete óta a Rochester az utolsó 47 Utica elleni meccsből 30-ban gyűjtött legalább egy pontot, 23-17-3-4-re. Az elmúlt 24 meccsen Rochesterben az Amerks 11-10-1-2-es eredményt ért el.

A 29. születésnapját ünneplő védő Ethan Prow megszerezte második gólját a szezonban, míg a támadó Brett Murray a harmadikat a második harmadban. Linus Weissbach, Mark Jankowski, Sean Malone és Oskari Laaksonen gólpasszt adott a viadal során.

Ukko-Pekka Luukkonen (4-5-0) kapus, az AHL-es hét játékosa zsinórban ötödik, a szezonban pedig a kilencedik rajtja volt. A finn hálóőr kilencet védett, de elvesztette.

Aarne Talvitie, Reilly Walsh és Robbie Russo egyaránt gólt szerzett a győzelemben. A ma esti győzelemmel az Utica lett a második csapat a liga történetében, amely 11 sorozatos győzelemmel kezdte a szezont, és csatlakozik az 1984-85-ös Amerkshez. Az újonc kapus, Akira Schmid 27 lövéséből 25-öt hárított, de megszerezte ötödik győzelmét.

Miután az amerksek az első harmadban négy erőjátékban nem tudtak gólt szerezni, a hazai csapat 1-0-s hátrányát gyorsan 2-1-re fordította, amikor a második szakaszban 1:42-re számoltak össze pár jelzővel.

A meccs első Rochester góljánál Jankowski Schmid jobb sarkából közvetlenül Weissbach botjára passzolt, aki a bedobók között helyezkedett el. Mivel Weissbach háttal a hálónak volt, a korongot Prow-ra koppintotta a kékvonalon belül, és a védő a szezon második meccsén kiegyenlítette az eredményt.

Az Utica páros tizenegyes, majd egy Rochester szabálytalansága miatt a csapatok 4-3-ra korcsolyáztak 1:51-re.

Míg az Amerkéknél volt az extra korcsolyázó, Laaksonen tartotta a korongot a támadózóna tetején, mielőtt a bal félfal mentén elcsúsztatta Malone felé a labdát. Malone tett néhány lépést, mielőtt lövést küldött Murray-nek a kapu előtt, hogy az átirányítsa a harmadik gólját négy meccsen belül.

Murray szezonbeli harmadik gólja 10:46-nál Malone és Laaksonen egyaránt hét gólpasszt ad a lappal.

Az Utica a második harmad vége előtt visszavette 3-2-es előnyét, amikor Walsh és Russo is betalált egy-egy gólt a játékrész utolsó hat percében.

Walsh találatával Nolan Foote és Marian Studenic erőjátékos góljával kapcsolt össze 5:50-nél a keretben, mielőtt Russo szerencsét szerzett, amikor Luukkonen labdájának belsejéről a kapu alól lőtt. -sor 46 másodperccel a szünet előtt.

A játékidő utolsó szakaszában a Rochester öt kapura lövést lőtt, de nem tudott egyenlíteni egy pár betörésnél. Az Amerks csak egy lövésre korlátozta a Comets-t a periódus első 15 percében, és kettőt a teljes játékrészben, de az Utica kitartott a 3-2-es győzelemből.

A JÁTÉK KIEMELKEDŐI:

Az Amerks november 19-én, pénteken zárja négymérkőzéses hazai lelátóját, amikor a szezonban egyetlen alkalommal fogadja a Lehigh Valley Phantomot a The Blue Cross Arénában. A 19:05 A tilt lesz az első két találkozó a két csapat között ebben a szezonban, és a The Sports Leader 95.7 FM/950 AM ESPN Rochester, valamint az AHLTV élőben közvetíti.