Amerks top Rocket a hosszabbításos thrillerben a hétvégi söprés befejezéséhez

A harmadik harmadban összesen hat gólt hozó vad oda-vissza ügy azzal végződött, hogy Oskari Laaksonen megszerezte a meccs győztesét, 1:13-mal a hosszabbításból hátralévő 1:13-as meccsen, amivel a Rochester Americans izgalmas 6-5-ös győzelme volt (4-2). -0-0) a Laval Rocket felett (4-3-1-0) szombat délután a Place Bellben. A győzelemmel az Amerks befejezte a kétmeccses söprést a Rocket felett, és a lehetséges nyolcból hat ponttal zárta négymeccses országúti swingjét, amellyel feljebb léptek az AHL északi divíziójában.

A győzelem, a Rochester második ennyi éjszaka alatt a Laval ellen, az Amerkst 15-3-0-0-ra javítja a Rocket ellen, beleértve a 9-1-0-0-t a határtól északra. Az Amerks a 2017–2018-as szezon utolsó 12 találkozójából 11-et megnyert, és a 18 viadalból 14-ben 3 vagy több gólt szerzett, ami a 10 lavali összecsapásból kilencet tartalmaz.

Michael Mersch, az Amerks csapatkapitánya négy zsinórban elért gólszerzési sorozatát meghosszabbította, és két gólpasszt is adott, míg Jack Quinn sorozatban negyedik többpontos próbálkozását ért el góllal és gólpasszal, így ő lett az első AHL-játékos, aki elérte a 10 pontos határt. évszak. Az újonc támadó 10 ponttal (5+5) zárta az októbert, és jelenleg mindössze hat meccsen keresztül vezeti a bajnokságot.

hogyan lehet lemondani a havi gyermekadó-kedvezményről

JJ Peterka két gólpasszal is végzett, köztük Laaksonen hosszabbításos győztesének elsődleges segítőjeként, Ryan MacInnis pedig két gólpasszt is jegyzett a győzelem során, ami az első többpontos meccse 2020. február 26-án volt a Cleveland Monsters tagjaként. Linus Weissbach megszerezte harmadik gólját a szezonban, Matej Pekar és Jimmy Schuldt pedig a szezon első gólját szerezte.

A kapus, Ukko-Pekka Luukkonen (2-2-0) megdöntötte szezonbeli rekordját: 33 védést végzett, miközben idén negyedik alkalommal lépett pályára.

A korábbi Amerk Jean-Sebastien Dea (1+1), Ryan Poehling (1+1), Terrance Amorosa (0+2), Alex Belzile (0+2) és Jesse Ylönen (2+0) egy-egy pontot szerzett. Lavalnak, aki sorozatban második hazai vereségét szenvedte el, miután hazai jégen 3-0-0-0-val kezdte a szezont. Michael Pezzetta délután fejezte be a pontozást, amikor megszerezte a harmadot. A kapus Michael McNiven (1-1-1) harmadszor lépett pályára a szezonban, és 20 védéssel zárt a hosszabbításban.

nem játszanak le videókat a Chrome-on

Miután látta, hogy a Rocket 50 másodpercre Ylönen és Dea páros gólját lőtte, a hosszabbítás kikényszerítése érdekében az Amerks három A-osztályú lövéssel kezdi az extra edzést, de McNiven elutasította.

Peterka egyike volt annak a három korcsolyázónak, Quinn és Mason Jobst mellett, akiket megállítottak, de amikor az extra keret elérte az utolsó 90 másodpercet, az újonc támadó a koronggal lefelé korcsolyázott a jég bal oldalán, felkeltve a Rocket védőinek figyelmét. . Ahogy Peterka elérte a pálya bal oldalát, a bedobó körök között eltalálta Laaksonent, a finn védő pedig a hálóba drótozta a korongot egy ugró McNiven mellett, így az Amerks 6-5-re győzött.

Miután az Amerks 1-0-ra vezetett Quinn szezonbeli ötödik góljával, a Laval egygólos előnyre fordította a hátrányt, amikor a második harmad felénél 2:20-as különbséget jegyeztek. .

Az első rakétajelzőn Xavier Ouellet küldött egy keresztjeges hátsó kaput Poehlingnek. A korábbi első körjátékos türelemről tett tanúbizonyságot, amikor Luukkonen jobb oldalára lőtt, mielőtt a finn hálóőr bal karja mellett egy hátba dobott beadást hajtott végre.

Alig két perccel később Laval a saját zónájában tartotta az Amerkst, mielőtt Ylönen a bal körnél összeszedte a korongot, és besétált a bedobási pontok közé. Miközben a rochesteri korcsolyázók körülvették, a másodéves támadó 10:34-nél a keresztléc alá lökte a lövést, így Laval megszerezte az első vezetést a viadalon.

Annak ellenére, hogy a második harmad első 11 percében egy lövésnél tartottak az amerkék, Lavalt jégre kényszerítették, és kihasználták az ezt követő bedobást, amikor Mersch a gólvonal alatt felkapott egy laza korongot, és a játékos elé lépett. ránc. Amikor a négyszeres 20 gólos játékos a háló felé fordult, McNiven lapjai közé csúsztatta a korongot, így kettőnél kiegyenlített.

15 dollár gyorséttermi fizetés

Mersch Quinn és MacInnis ötödik gólja a szezonban kilenc pontot (5+4) és három többpontos kiesést eredményez, ami két hárompontos meccset is tartalmaz, hogy az utolsó négy meccsen a második helyre kerüljön a bajnokságban.

Laval 1:59-et szerzett a harmadik harmadban, így 3-2-re vezetett, Weissbach, Pekar és Schuldt 4:04 különbséggel pedig kétgólos előnyhöz juttatta a Rochestert.

Látszólag az Amerkéknek volt minden lendülete, de egy kései beavatkozási büntetés után, amikor a Rocket két emberelőnyre rántotta McNivent, Laval 5:18-ra hozta az állást 5-4-re.

Kevesebb, mint egy perccel később Ylönen második találata után Dea kapott egy backdoor feedet Belzile-től, és kiegyenlítette a meccset, így kikényszerítette az első hosszabbítást a két csapat számára ebben a szezonban.

Az extra keretben Rochester 3-1-re ütötte ki a Rocketet, mire Laaksonen megpecsételte a 6-5-ös győzelmet, így az Amerks nyolc zsinórban nyert Laval ellen, és minden idők tökéletes, 4-0-0-0-s rekordja volt azokon a meccseken, amelyek a szabályozáson túl döntöttek.

mikor kapunk következő ingert

A JÁTÉK KIEMELKEDŐI:

Az Amerks visszatér a The Blue Cross Arénába egy rövid, kétmeccses hazai pályára, amely november 3-án, szerdán kezdődik a Belleville Senators elleni visszavágón. A 19:05 A mérkőzés a második a két csapat nyolc tervezett találkozója közül ebben a szezonban, és a The Sports Leader 95.7 FM/950 AM ESPN Rochester, valamint az AHLTV élőben közvetíti.