FIÚ KOSÁRlabda: Victor bejutott az első NYS osztály AA döntőjébe a Brentwood elleni győzelemmel

A Victor Blue Devils a program történetében először a New York State Class AA döntőjébe kerül.

Victor (23-2) 56-41-re legyőzte a Brentwood Indianst (18-8) a NYS Class AA elődöntőjében péntek délután a Cool Insuring Arénában, Glens Fallsban.

A Blue Devils 10-0-ra nyitotta a meccset, és az első nyolc perc után 20-7-re vezetett. A Brentwood a második negyedben futásnak eredt, és a szünetre ötpontos játékot hozott. Victor azonban a második félidőben 30-20-ra felülmúlta az indiánokat, ezzel megszerezte a győzelmet.

Garrett Clar és Cam Ryan együtt 35-öt szerzett a Blue Devils 56 pontjából. Clar meccscsúcsot szerzett, 19 pontot 9/16 lövéskor, míg Ryan 16-ot szerzett. Nick Leonard nyolcat, AJ Queri pedig hatot szerzett.

Victor szombaton próbálja megszerezni első állambajnoki címét, amikor 19 órakor a North Rockland Raiders ellen (19-7) mérkőzik meg.