A Hobart lacrosse kapusa, Kevin Holtby heti két díjat kap

A Hobart College kapusa, Kevin Holtby pár díjat szerzett az akkori 19. Bryant csapatában nyújtott remek játékáért szombaton. A másodéves játékost az északkeleti konferencia hét védekező játékosának választották, és helyet kapott az USILA hét nemzeti csapatában. Ebben a szezonban ez a második alkalom, hogy ő lett a NEC hét védekező játékosa.

Holtby karriercsúcsát jelentő 23 védést mutatott be, így a Statemen 11-10-re győzött a Bulldogs ellen. Az első három negyedben 13 védést jegyzett, a negyedik negyedben pedig növelte a játékát, miközben Bryant 11 lövéséből 10-et elhárított. Holtby az utolsó percben két védést mutatott be, amikor Hobart kiharcolt egy pár büntetőt.

Ez a legtöbb védés egy Stateman meccsen, mióta Max Silberlicht '10 23 ütést hárított a Syracuse ellen 2010. március 23-án. A Hobart's Division I korszakban mindössze négy alkalommal produkált egy Hobart kapus 23-nál többet egy meccsen.

Holtby ebben a szezonban mind a négy meccsén rajthoz állt a Hobart színeiben, 3-1-es rekordot produkált 0,604-es védési százalékkal és 10,50 góllal az átlaghoz képest. A meccsenkénti védések tekintetében a második az országban (16,0), a védési százalékban pedig a hetedik.

A Hobart (3-1, 3-1) jelenleg holtversenyben a harmadik helyen áll Bryanttel a NEC tabellán. A Statemen egy játékkal lemaradt a konferencia éllovasa, Saint Joseph's mögött (4-3, 4-0). A Hobart a Hawks csapatát fogadja 13 órakor. április 10-én, szombaton. A játékot a HWS All-Access közvetíti, és a WEOS-FM közvetíti (89.5/90.3).

A Statemen és a Hawks 10-szer találkozott egymással, és mindkét fél ötször nyert. A 10 leszámolás felét egyetlen gól döntötte el, beleértve az elmúlt hármat is.