A LAKERS VISSZA: A Skaneateles fiúk labdarúgója állami címet nyert

Mivel az elmúlt szezonban nem rendeztek állami versenyeket, a Skaneateles fiú futballcsapatának a legtöbbnél hosszabb ideig kellett várnia, hogy állami szinten megvédhesse címét a B osztályban. Vasárnap délelőtt egy ismerős ellenfél volt állami szinten az V. szakasz Haverling Rams-jában. A csapatok a 2019-es állami elődöntőben jutottak tovább a Lakers útján az állami bajnoksághoz.

Eltartott egy darabig, amíg elkezdődött a gólgyártás, de 25′-nél Sean Kerwick megszerezte a meccs első gólját, így Skaneateles 1-0-ra vezetett. Az állás egészen a második félidőig így maradt, amikor Haverling 10′-nél betalált. A védekezés prémiumnak bizonyult, és a játékidő végén 1-1 maradt, így izgalmas végkifejlet következett. A Laker támadótámadása a hosszabbításban megindult, amikor Owen Cheney Jack Phillipshez csatlakozott, hogy a Skaneateles hűségesen lázba jöjjön, és 13 perccel a hosszabbításból győztes gólt szerezzen. A Skaneateles 2-1-es győzelme zsinórban második alkalommal szerezte meg a New York-i B osztályú fiú labdarúgás koronáját. A Lakers is veretlen 21-0-s összesítéssel és 9-0-s bajnoki mérleggel zárja a szezont.