A Syracuse Mets befejezte a Lehigh-völgy duplafejes söprését

A Syracuse Mets szombat este kettős góllal győzte le a Lehigh Valley IronPigst, az első meccsen 3-0-ra, a második meccsen pedig 13-6-ra győzött. David Thompson, a Syracuse beugró játékosa kettős, tripla, home run és öt RBI-t szerzett a két meccs között.

Az első játékrészben a Syracuse (42-62-1) megszerezte a vezetést a negyedik játékrész elején. Wilfredo Tovar szinglivel vezetett. Thompson két futamot futott be, amivel a Mets 2-0-ra vezetett. A hazai futás volt Thompson harmadik két futott hazai találata öt meccsen belül.

A metsek az ötödikben növelték előnyüket. David Rodriguez duplával kezdte a keretet, és a harmadik bázisra lépett Adam Oller földelésén a második bázisra. Két ütéssel később, két kieséssel Tovar egybevágott, megszerezve Rodriguezt, ezzel 3-0-ra előnyt szerzett a Mets.

A Lehigh Valley-t (47-58) a Syracuse kezdődobója, Adam Oller akadályozta meg. A 26 éves játékos hat gól nélküli, három találatos baseball-labdát dobott be, miközben csak egy sétát engedélyezett, és öt ütést ütött ki. Az első négy Triple A rajtja során Oller csak egy megszerzett futást engedélyezett 23 inning alatt, 0,39 ERA-ért. A Mets tehermentesítője, Stephen Nogosek szombaton áthelyezték a Major League rehabilitációs megbízatását Syracuse-ba, és egy gól nélküli kilencedik játékrészben 3-0-s Syracuse győzelmet aratott a duplafejes első meccsén.

A második játékban a Syracuse az első menetben három ütőt szerzett a meccsbe. Az első játékrész tetején egy kiesett Tovar sétát tett. Thompson egy triplával követte, amivel Tovar 1-0-ra vezetett.

A metsek a harmad elején törték meg a meccset. Mark Payton egybevágott, Tovar pedig duplázott, így a második és a harmadik bázisra helyezte a futókat a játékrész megkezdéséhez. Thompson ezután duplázott, Paytont és Tovart is betalálta, így 3-0-ra rúgott. Khalil Lee egyetlen góllal követte, Thompson góljával 4-0-s Mets előnyt szerzett. Cheslor Cuthbert növelte az előnyt a bal oldali pályafal feletti két futással, így 6-0-ra vezetett a Syracuse. A metsek a játékrészben Wagner Lagrange-eljárással, Orlando Calixte duplájával és Jose Colina ütéssel töltötték be a bázisokat. Két ütővel később, egy kieséssel, Lagrange Payton földmérkőzésén szerzett gólt az elsőhöz, amivel a Syracuse hét menetes inningjét 7-0-s előnyhöz juttatta.

Lehigh Valley nagyot válaszolt a harmad végén. Egy dupla, séta és hiba megterhelte az alapokat. Charlie Tilson két futam dupláját ütötte, így ötre csökkentette a Syracuse előnyt 7-2-re. Nick Mason két futott duplájával háromra csökkentette a Lehigh Valley hátrányát, 7-4-re. Miután C.J. Chatham leállt, Mickey Moniak áldozati legyet ütött, és 7-5-re meghúzta az IronPigst.

Siracuse mégis válaszolt a negyedikben. Két kiszállóval Cuthbert duplázott. Lagrange egyedül választotta Cuthbertet, így háromra tolta a Mets előnyét, 8-5. Miután Lagrange megszerezte a második helyet, Calixte eltalált egy infield singlet, Lagrange pedig a második bázisról szerzett gólt agresszív alapfutással, és a Lehigh Valley elkapója, Tyler Heineman egy hiba miatt eldobta a dobást, amikor Syracuse vezetett, 9-5-re, és a negyedik aljára ment.

Az IronPigs a negyedik játékrész végén szerezte meg utolsó menetét. Adam Haseley sétával vezetett. Cornelius Randolph kiütött, Heineman pedig lerakott egy áldozati bunkót, amivel Haseley a második bázisra került. Nate Fassnacht két kiütést ért el, Haseley-vel 9-6-ra rúgta a labdát, még mindig a Syracuse előtt.

A metsek elérhetetlenné tették a játékot, miután a hatodik játékrészben futottak egy Calixte RBI duplán, és három futottak a hetedik játékrészben, részben Cuthbert két futamának és Lagrange egy RBI-singlének köszönhetően, amivel megdöntötték a Syracuse-t. előny hétre, 13-6.

A szombati duplafejes söpréssel a metsiek a sorozat első öt meccséből hármat megnyertek. A Syracuse a sorozatgyőzelemért megy vasárnap este, amikor a Mets és az IronPigs befejezi hatmeccses sorozatát. Az első vasárnap 18:35-kor lesz. a Coca-Cola Parkban.