A Syracuse Mets 3-2-es győzelemmel fejezte be a Buffalo Bisons 12 meccsig tartó győzelmi sorozatát

A Major League rehabilitációs megbízatásának első kezdetén a Syracuse-ban Jordan Yamamoto három gól nélküli inninget adott, így csak egy ütést és sétát nem engedett meg, miközben hat ütőt ütött ki, hogy elindítsa a Syracuse Mets 3-2-es győzelmét a Buffalo Bisons ellen. Szombat este a Sahlen Fieldben. Miután az első játékrészben kiütött három ütőt, Yamamoto a második játékrészben két, a harmadikban pedig egyet ütött ki. Győzelmével a Syracuse véget vetett a Buffalo 12 meccsig tartó győzelmi sorozatának.

A Syracuse (43-67-1) a második játékrész elején futott be először. Travis Blankenhorn két kieséssel és senkivel a bázison egy szóló hazafutást ért el, így 1-0-ra vezette a metseket. A homer Blankenhorn második hazai futása volt a sorozatban és kilencedik a szezonban.

A metsek egy futást tettek hozzá az ötödik élmezőnyhöz. Mason Williams és Orlando Calixte egyesével vezetett a keretből. Ez dobásváltásra késztetett, mivel A.J. Cole kijött a karámból Jacob Waguespack helyére. Ezt követően Mark Payton betöltötte a bázist Tomás Nido számára, aki egy futással a bal mezőre kapcsolt, így 2-0-ra növelte az előnyt. A következő három ütő azonban visszavonult, és a metsek feltöltve hagyták a bázisokat.

A Buffalo (68-42) az ötödik alján került a táblára. Cullen Large ütött egyet, majd Rodrigo Vigil elérte a mezőnyjátékos választását, és a Mets dobója, Jesús Reyes dobási hibája lehetővé tette Large számára, hogy az első bázisról a harmadik helyre lépett előre. Ezzel Forrest Wall tétmeccsre került, aki egy áldozati léccsel 2-1-re ütötte el az eredményt, még mindig a Syracuse előtt.

A Bölények a hetedik alján lekötötték a dolgokat. Vigil singgel vezette le a keretet. Vigil ezután a második bázison volt, miután Wall megpróbált egy áldozati bunkót letenni, de nem járt sikerrel, és csak egy mezőnyjátékos választása alapján jutott el a bázisra. Ezután Otto Lopez elérte a második alapember Orlando Calixte által elkövetett mezőnyhibát, Wall pedig a Calixte második hibájával, dobási hibájával a harmadik bázisig jutott. Christian Colón egy áldozati lövés után gólt szerzett Wallnak, és kettőre döntetlenre állt.

A Syracuse gyorsan átvette a vezetést. A nyolcad tetején Cheslor Cuthbert egy kiütéses duplát ütött, és a harmadik alapra lépett Mason Williams kiesésével. Calixte mellett a Bisons dobója, Rafael Dollis vad pályát dobott, így Cuthbert gólt szerzett, így 3-2-re vezet a Mets.

A metsek tartották a vezetést a nyolcad végén, köszönhetően néhány csillagos védekezésnek. Mivel a Buffalo futók az első és a harmadik bázison, valamint egy kiestek, Vigil a Syracuse bal oldali mezőnyjátékosához, Mark Paytonhoz repült, aki aztán kidobta Richard Ureñát hazai pályán egy kettős játék miatt, ami megakadályozta, hogy a döntetlen futás gólt hozzon, így a metsek az élen maradtak. 3- 2.

Mivel a Syracuse még mindig eggyel vezet, Reyes visszatért a dombra, hogy ötödik beadását a bikakarámból. 1-2-3-as keretben fordult, és öt inning dobással, két meg nem szerzett futással, hat találattal, két gyaloglással és négy leütéssel fejezte be a kiállást.

A Mets and Bisons vasárnap este visszatér a Sahlen Fieldre a sorozat fináléjára. Az első fellépés időpontja 18:05.