A Syracuse Mets négy góljával a kilencedik helyen verte a Lehigh Valley-t 7-3-ra

A Syracuse Mets négy futást szerzett a kilencedik játékrész elején, és 7-3-ra legyőzte a Lehigh Valley IronPigst péntek este a Coca-Cola Parkban. Cheslor Cuthbert a kilencedikben sikeres, két futamú hazai pályát ért el, ezzel a Mets győzelmet aratott.

A Syracuse (40-62-1) a Lehigh Valley-vel holtversenyben, 3-3-ra lépett a kilencedik játékrész élére. Wilfredo Tovar szinglivel vezetett. Cuthbert egy csípős ütéssel, továbbjutás, két futott hazafutással követte a labdát, amelyet a bal oldali pályafalon átzúzott, így 5-3-ra vezet a Mets. Miután David Rodriguez leállt, Khalil Lee sétált, Orlando Calixte egyedül, Mark Payton pedig sétált, hogy betöltse a bázisokat. José Martínez ütése mellett egy átpasszolt labdával Lee gólt szerzett, a másik két futó pedig továbbjutott, így 6-3-ra vezetett a Syracuse. Martínez kiütött, de David Thompson két kiütést ütött a jobb mezőn, így Calixte hazahozta a Syracuse 4-et, 7-3-ra.

A Mets tehermentesítője, Tom Hackimer kijött a bikakaróból, hogy a kilencedik aljára dobjon. Annak ellenére, hogy egy ütést ütött, és feladta az egyetlen találatot, Hackimer nyolc találat utáni első találata megengedett volt, Hackimer három Lehigh Valley-ütőt ütött ki, hogy lezárja a meccset, és megszerezze a Syracuse győzelmét. Hackimer még mindig nem engedte meg a futást kilenc és egyharmad inning alatt a metsekkel.

A Syracuse az első játékrészben megszerezte a meccs első futásait. José Peraza és Mark Payton is egyedül kezdte a játékot. Martínez egy saját góljával 1-0-ra vezette Perazát. Thompson ezután sétált, hogy betöltse a bázisokat. Brandon Drury kettős játékba kezdett, de Payton 2-0-s előnyt szerzett. Martínez a harmadik bázisnál és két kieséssel Tovar duplázott a bal oldali mezőnyben, hazahozva Martínezt, amikor a Syracuse 3-0-ra vezetett az első meccs után.

videó lejátszása a Chrome böngészőben

A Mets kezdő dobója, Josh Walker nem engedte végigfutni az első öt játékrészen, de Walker bajba került a hatodikban.

Lehigh Valley (47-56) egészen a hatodik aljára ért vissza. Cornelius Randolph szinglivel vezetett. Két ütővel később, egy kieséssel Mickey Moniak duplázott, így a második és a harmadik bázisra helyezte a futókat. T.J. Rivera egy duplával követte, amely Randolphot és Moniakot is megszerezte, így 3-2-re csökkentette a Syracuse előnyét. Walker kiütötte a következő ütőt, Darick Hallt, így a második a keretből, és ez volt az utolsó ütő, amellyel Walker szembesült. Franklyn Kilomé szállt ki a bikahelyiségből Syracuse-nak, de Tyler Heineman dupla-jobb mezőnyben húzott be, amivel Rivera gólt szerzett, és 3-3-ra kiegyenlítette a meccset. Kilomé ezután Gamboát ütötte ki, hogy véget vessen a játékrésznek.

Walker öt és kétharmados inning-el, hat találattal, három futással és egy megengedett sétával, valamint négy leütéssel zárta az éjszakát. Kilomé két és egyharmad gól nélküli frame-et dobott be, Hackimer pedig a gól nélküli kilencedik.

A Syracuse és a Lehigh Valley kettős góllal folytatja hatmeccses sorozatát szombaton a Coca-Cola Parkban. Az első mérkőzés első pályája 16:35-kor lesz. A második játék körülbelül 30-40 perccel az első játszma befejezése után kezdődik.