Syracuse női lacrosse körutak Loyola (20-8) mellett az NCAA-torna nyitányán (teljes tudósítás)

A Syracuse női lacrosse csapata 20-8-ra győzött Loyola ellen az NCAA-torna második fordulójában.

A harmadik helyen kiemelt Orange tökéletes 2-0-s mérleggel zárja a Greyhounds elleni szezonsorozatot, mindkét meccsen több hasonlóság is van.

Az Orange a szezont a Loyola elleni 18-6-os győzelemmel nyitotta, amelyben a Syracuse megszerezte a meccs első és harmadik gólját, mielőtt hosszabb, megszakítás nélküli gólsorozatokat folytatna. A torna első meccsén folytatódott a pontozásos siker a Syracuse-ban, a narancssárga két négygólos sorozatot folytat, és az első félidőben 13-4-re vezetett.

Meaghan Tyrrell – aki az első meccs három gólja óta virágzik – hét gólt szerzett és három gólpasszt adott a 10 ponthoz. Tyrrell már úton volt Syracuse történetében egy hely felé, és megerősítette helyét azzal, hogy megdöntötte a legtöbb gól és pont rekordját egy torna meccsen. Húga, Emma Tyrrell négy gólt és három gólpasszt jegyzett.

Sam Swart – aki a szezon elején négy gólt szerzett a Loyola ellen – három góllal zárt. A mezőny másik végén a Syracuse korlátozta Loyola Elli Kluegeljének gyártását. Kluegel a Greyhounds egyik legjobb játékosa, de miután csak egyszer volt eredményes a szezonnyitón, a második körben csak két gólra rúgott.

Emma Ward volt az egyetlen Syracuse játékos, aki több gólt szerzett, és kettőt szerzett. A gólya, Maddy Baxter, aki pályafutása első gólját szerezte Loyola ellen, egyszer talált be, így Sierra Cockerille lett az egyetlen egészséges játékos a szezonnyitóból, aki többet nem szerzett gólt a Greyhounds ellen. Cara Quimby, Emily Ehle és Jenny Markey egy-egy góllal tette fel az eredményjelzőt.

A Syracuse 20 góljával Stonybrook a második legtöbb gólt szerezte a második fordulóban, eggyel lemaradva a Boston College 21 gólja mögött.

Asa Goldstock közelebb került a karriermentések programrekordjához, héttel, így összesen 640-20 megállóval távolodott az 1. helytől.

A Syracuse a hatodik helyen kiemelt Floridával játszik a jövő héten a negyeddöntőben a Syracuse University futballstadionjában. A konkrét dátumokat, időpontokat és helyszíneket még nem közölték, de az Orange május 22-én, szombaton vagy május 23-án, vasárnap lép pályára.