A Syracuse női lacrosse bejutott a négyes döntőbe Florida elleni 17-11-es győzelemmel (teljes tudósítás)

Meaghan Tyrrell nyitott sávot keresett a 12 méternél, balra kanyarodott és találkozott egy floridai védővel, majd jobbra fordult, és szembefordult egy másikkal. Meaghan Tyrrell megpróbált passzolni, amikor a labda a földre zuhant, amikor a botja a védőinek ütközött.

Sam Swart a káosz közepette kiugrott, hogy felvegye a földlabdát, a floridai védők pedig a sípszó hallatán a labdát keresték. A Gators megszerezte a labdát, megerősítve ezzel a Syracuse nyolcadik labdáját az első 30 percben.

legfrissebb hírek az ingerellenőrzésről

Kevesebb mint egy perccel később Emily Heller vágott át a 8 méteren, a Syracuse kapusa, Asa Goldstock elé helyezkedett, és a hálóba küldte a labdát, így 5-nél a félidőben kiegyenlítette a meccset.

A 3. Syracuse (16-3, 8-2 Atlantic Coast) a 6. Florida (18-3, 10-0 American Athletic) csapatával mérkőzött meg szombaton az NCAA-torna negyeddöntőjében. A Gators 15 meccsig tartó győzelmi sorozatban lépett pályára, és ebben a szezonban kettő kivételével az összes mérkőzésen 10 gólnál kevesebbet játszott. De a negyeddöntőben az Orange 17 gólt szerzett Florida ellen, így bejutott az NCAA-torna elődöntőjébe.