#23 Herons megbotlott a Red Dragons által az OT-ben

Az országos rangsorolású William Smith College mezőnykorongcsapata drámai hosszabbításos csatában 2-1-es vereséget szenvedett ma délután a SUNY Cortland ellen. A Herons 4-3-ra esik a szezonban, míg a Red Dragons továbbra is veretlen, és 4-0-ra áll.

Az első évben egy gólnál két ponttal vezetett a Herons. Griffith gólja volt pályafutása első gólja Heronként, és sorozatban a második meccsen szerzett legalább egy pontot.

Cortland 10-3-ra ütötte ki William Smitht, és héttel a kapura lövésekben volt előnyben a Herons kettőjéhez képest. A Red Dragons tizenegyes kanyarokban is vezetett, William Smith négyéhez képest 12-t jegyzett.

MÉRKŐZÉSI PILLANATOK

• Az első félidő gól nélküli csatát hozott a két fél között, a legtöbb akció a középpályán zajlott. Cortland két lövést ért el az első félidőben William Smith nullához képest.
  • A harmadik negyedből hátralévő 2:14-nél a Herons támadott volna először, miután tizenegyes szögletet kapott. A végzős diák az ív tetejéről adott el egy lövést, amelyen Griffith tiszta ütést kapott, és megverte a Red Dragon kapusát karrierje első, gémként szerzett góljával.
  • Az 51:13-as állásnál Cortland 1-1-re egyenlített, miután büntetőszögletet is kapott. Gianna Trunfio elcsúszott egy lövést a rangidős előtt, hogy egyenlítse a pontszámot. Isabel Adams nevéhez fűződik a gólpassz.
  • Alig több mint három perccel később Cortland büntetőütési lehetőséget kapott, hogy megszerezze a vezetést. Foster ért a feladathoz, és hatalmasat mentett, hogy hosszabbításba kerüljön a meccs.
  • 6:09 a hosszabbítás után a Red Dragons újabb büntetőszögletet kapott. Cortland olyan lövést adott le, amelyen Barilla fontos védekező védést végzett. A kipattanót a szembejövő Molly Miller kapta, aki eltemette a kipattanót, így a Red Dragons 2-1-re győzött a hosszabbításban.
  • Foster a meccs mind a 67 percében a Heronsban játszott, és négy védést jegyzett a vereségben. Most 1-1-re áll William Smith szezonjában.

EDZŐSZAROK

„Keményen küzdöttünk ma Cortlandben” – mondta Sophie Riskie '07 vezetőedző. „Bajnoki szintű meccs volt, és büszke vagyok arra, hogy a Herons milyen keményen dolgozott. Alig várjuk, hogy ezen a héten visszatérhessünk a McCooey Fieldre, hogy felkészüljünk a konferenciajátékra.”