Amerks top Phantomok lövöldözésben

Az újonc támadó, Jack Quinn és JJ Peterka a szezon első szétlövésében elkápráztatták a Rochester Americanst (8-5-0-0), és 5-4-re legyőzték a Lehigh Valley Phantoms-t (3-8-3-1). Pénteken a Blue Cross Arénában.

A győzelemmel az Amerks legutóbbi 12 meccséből nyolcat megnyert, ebből négy hazai jégen. A Rochester 3-0-1-0-s mérleggel büszkélkedhet Lehigh Valley ellen az elmúlt öt évben a Flower Cityben, miközben a legutóbbi nyolc Phantom elleni meccsből hatban legalább egy pontot szerzett 2016. december 30-ig. 4-2-1-1 ezen a távon. Ezen a szakaszon mind a nyolc versenyen a győztes csapat legalább három gólt szerzett.

A csatár, Brett Murray megszerezte negyedik és ötödik gólját az elmúlt öt meccsen, Peterka és Linus Weissbach pedig összesítésben négy gólt szerzett. Oskari Laaksonen, Ethan Prow, Sean Malone, Mattias Samelsson, Josh Teves és Quinn egy gólpasszt jegyzett.

Michael Houser kapus először lépett pályára az AHL-ben ebben a szezonban, és a hetedik a 2016–2017-es szezon vége óta. Az éjszakát 28 védéssel fejezte be, azon kettő mellett, amellyel a szétlövésben szembesült a győzelemért.

A Phantom éllovasa, Morgan Frost szezoncsúcsot produkált, három pontot (1+2), míg Garrett Wilson, Connor Bunnaman és Gerry Mayhew egyaránt betalált a szétlövésben. A ma esti, szabályozáson túli vereség a Lehigh Valley negyedik, de első volt ebben a szezonban a tudásversenyben.

A hálóőr, Felix Sandstrom (3-5-3) a bajnokságban 12. alkalommal lépett pályára, és annak ellenére, hogy 20 védést ért el, amiben egy a szétlövésben is szerepelt, vereséget szenvedett.

A Rochester, amely a harmadik harmadban pár gólt szerzett, így eltörölte az egygólos hátrányt, a Phantoms 4-4-re egyenlített, és 1:27 volt hátra a rendes játékidőből, így kikényszerítette a hosszabbítást. A Lehigh-völgyi meccsek döntetlenjén Sandstrom húzott, míg a csapatoknál négy korcsolyázó volt félretéve.

Az extra keretben az Amerksnél volt a korong a nyitás nagy részében három percben, majd kifütyülték őket beszállási szabálytalanságért 2:05-tel.

Az ezt követő erőjátékban a Phantomok a támadózónában tartották a korongot szinte az egész büntető erejéig. A védők, Casey Fitzgerald, Samuelsson, Teves és Prow, valamint a támadók, Michael Mersch és Mark Jankowski nem engedték meg a lövést, hogy a szétlövésig tolódjanak.

Quinn nyitotta meg a tudásversenyt, amikor egy káprázatos mozdulattal korán 1-0-ra vezette Rochestert, mielőtt Houser megtagadta Mayhew-t és Frostot. A harmadik körben Peterka megpecsételte a szétlövés győzelmét, amikor a blokkoló oldalon legyőzte Sandstromot.

A Rochester kétgólos előnnyel kezdte az első játékrészt, amikor Murray és Weissbach 5:17 különbséggel 2-0-ra vezet a hazai csapat 7:34-nél. A Lehigh Valley azonban három góllal kontrázott, így 3-2-re vezetett a játékszabály utolsó 20 percében, beleértve a 12 másodperces különbséggel szerzett gólokat is.

A harmadik harmadban azonban az Amerks, aki megfordította a forgatókönyvet a második harmadból, mivel 19-4-re kikapott, mindössze három lövésre korlátozta a Phantomokat, mielőtt Murray és Peterka visszaszerezte Rochester 4-3-as vezetését.

A harmadik játékrész végén Mayhew kikényszerítette a hosszabbítást, mire Quinn és Peterka megpecsételte a győzelmet a szétlövés során.

A JÁTÉK KIEMELKEDŐI:

Az Amerks a veretlen Utica Comets ellen kezdi meg a kétmeccses szettet november 20-án, szombaton az Adirondack Bank Centerben. A játék időpontja 19:00 óra. kezdődik, és a The Sports Leader 95.7 FM/950 AM ESPN Rochester, valamint az AHLTV élőben közvetíti.