J.J. Peterka, Jack Quinn erővel 5-3-ra legyőzte az Amerkset a Crunch ellen

Az újonc támadók, Jack Quinn és J.J. Peterka egy-egy gólt és két gólpasszt adott, így a Rochester Americans (1-1-0-0) 5-3-ra győzött az államon belüli rivális Syracuse Crunch (1-1-1-0) ellen a csapat 2021-22-es hazai meccsén. Nyitás pénteken a Blue Cross Arénában.

Győzelmével a Rochester a 2018-19-es szezon kezdetéig visszamenőleg a legutóbbi 34 Syracuse elleni meccsből 22-ben gyűjtött legalább egy pontot, 18-12-3-1-re. Ráadásul a ma esti viadal volt a hetedik alkalom, hogy a Crunch a Rochester hazai pályán nyitó ellenfele volt, ebből háromszor az elmúlt öt évben. Az Amerks 6-1-0-0-ra javított a Siracuse elleni hazai nyitómérkőzéseken.

Míg Quinn és Peterka is összeszámolta első többpontos próbálkozását a kampányban, Sean Malone, valamint a védők, Ethan Prow és Josh Teves mindannyian a Rochester gólját szerezték meg. Prow és Teves jelzői voltak az első pontjaik Amerksként, míg Linus Weissbach megszerezte első profi pontját Rochester első góljához adott gólpasszal.

a youtube oldal nem tölti be a Chrome-ot

A kapus, Ukko-Pekka Luukkonen megszerezte második rúgását a hálóban, és 21 védést mutatott be, ezzel megdöntötte szezonbeli rekordját 1-1-0-ra, miközben egy gólpasszt is jegyzett.

Az elsőéves támadók, Simon Ryfors és Jaydon Dureau egyaránt megszerezték első AHL-góljukat, Antoine Morand pedig megszerezte a szezon első találatát a Syracuse csapatában, akik most 1-1-1-0-ra állnak a szezonban. Hugo Alnefelt hálóőr harmadszor lépett pályára a kampányban, és annak ellenére, hogy 21 lövésből 17-et megállított, elszenvedte a vereséget.

Miután a Crunch 4:47-re megnyitotta a gólt az első szakaszban, az Amerks négy egymást követő góllal válaszolt, így a harmadik harmad 13:55-nél 4-1-re vezet.

Prow első Amerks-gólja után Jankowskit Weissbach passzolta, amikor lehúzta a félfalat. Mielőtt a korábbi első körös pick elérte volna a hashmarkokat, Prow-ra hagyta a korongot. A védő a háló felé száguldott, majd egy hátralövést küldött Hugo jobb lába mellett, és az első harmadban 4:25-nél egyenlített.

A szünet után az amerksek megszerezték első vezetésüket ezen az estén, köszönhetően Teves szezonbeli első jelzőjének, kevesebb mint négy perccel a második harmadig. Miután a Crunch tisztázta Luukkonen a korongot, Teveshez irányította. A védő ezután felvitte a korongot a jégre, és ledobta a szélső deszkákról, mielőtt nekivágott a visszaszerzésnek. Teves megverte blueliners társait, és Hugo mögé csúsztatta.

Az egyetlen gólpasszt Luukkonen könyvelhette el, ezzel pályafutása első AHL-pontját.

Később a szakaszban az Amerks megduplázta előnyét, így 3-1 lett, amikor Quinn 13:47-nél összeállt Peterkával. Peterka felkapott egy laza korongot a trapézban a Crunch zóna mögött, és türelmesen megvárta, mielőtt visszakézzel egy passzt Quinnnek a bal bedobókör közelében.

A Rochester háromgólos párnára növelte előnyét, amikor Malone szépen betette a felső sarokba tartó lövést, 6:05-tel az utolsó keretből. Malone gólja Peterka és Quinn tökéletes passzának köszönhetően született.

Quinn a 2021-2022-es szezon kezdetekor gólokat mutat egymás elleni meccseken, és hét pontot (2+5) szerzett az elmúlt öt meccse során az előző szezonban.

Mindössze 58 másodperccel Malone szezonbeli első gólja után Morand lőtt egy rövidzárlatos gólt, mielőtt Peterka megkapta első profi jelzőjét, amikor egy üres kapu felé tartó beszakadás közben egyedül korcsolyázott, miközben Hugot egy extra korcsolyázónak húzták.

hogyan kell bitcoin bányászni

A Crunch 30 másodperccel a játékidő vége előtt meghozta az esti utolsó gólját, de már túl késő volt, mert a Rochester 5-3-ra aratta szezonbeli első győzelmét.

A 2019–2020-as szezon óta először fordult meg az Amerks a határtól északra, amikor egy négymeccses kanadai országúti swingbe kezdenek, amely 16:00-tól kezdődik. matiné a Coca-Cola Coliseumban október 23-án, szombaton a Toronto Marlies ellen. A mérkőzés lesz az első megmérettetés a két klub között 2020. február 8. óta, és a The Sports Leader 95.7 FM/950 AM ESPN Rochester, valamint az AHLTV élőben közvetíti.