Mark Payton lenyűgözi a debütálást: a Syracuse Mets 10-8-ra győzött a Scranton/Wilkes-Barre ellen.

Mindössze három nappal azután, hogy lecserélték Cincinnatitől, Mark Payton két RBI-vel 2-4-re végzett a Syracuse Mets-i debütálásán, és segített Syracuse-nak megszakítani egy hétmeccses vereségsorozatot a Scranton/Wilkes-Barre RailRiders elleni 10-8-as győzelemmel. Kedd este az NBT Bank Stadionban.

A Syracuse (24-48) a második játékrész hatalmas alját használta ki, és hat menetes vezetést szerzett. Chance Sisco vezette a játékrészt, és a RailRiders dobója, Luis Gil eltalálta. Cheslor Cuthbert kirepülése után Khalil Lee-t ütés érte, majd Drew Jackson kiszemelt a bázisok betöltésére. Az Orlando Calixte következett, bázisokkal megterhelve, hazahozva Siscót, és 1-0-ra vezetett a Syracuse. Mason Williams egy alapig megterhelt gyaloglással is megszerezte Lee-t, és 2-0-ra hozta a Mets-t. Payton követte első Syracuse-i ütését, egy két futással 4-0-ra növelve az előnyt. Tovar ezután sétát tett, hogy megrakja a bázisokat, és ő volt az utolsó ütő, akivel Gil szembesült. Brian Keller felmentette Gilt, Patrick Mazeikával pedig Keller egy vad pályát dobott, amivel hazahozta a Williamst, és 5-0-ra vezette a Mets. Később az ütőben Mazeika áldozatul esett, Payton góljával zárta a hat menetes inninget, amikor a Syracuse 6-0-ra vezetett.

A Scranton/Wilkes-Barre (45-24) azonban nem menne el. A harmad elején Matt Pita levezető sétát végzett. Frederick Cuevas kirepülése után Thomas Milone és Andrew Velazquez egymás mellett talált el egyet. Utóbbi Pitát szerezte, így a RailRiders felkerült a táblára, és így 6-1-es hátrányba került. Socrates Brito követte egy áldozati légy, Milone góljával 6-2-re alakította a Mets.

A RailRiders a negyedik helyen végzett. Armando Alvarez és Kyle Holder egyesével vezetett, majd Brandon Wagner egy RBI-egyet ütött, Alvarez góljával háromra csökkentette a hátrányt, 6-3. Pita egy döntetlen, három futamú hazai góllal 6-6-ra emelte az állást.

A Syracuse visszavette a vezetést egy futással az ötödikben. A metsek egy Cuthbert-séta, egy Lee-séta és egy Jackson-séta után kilépés nélkül töltötték meg a bázisokat. Calixte követte Jacksont, és kiütött. Williams ezután egy áldozatot ütött a bal mezőn, és hazahozta Cuthbertet, 7-6-ra vezetve a metseket. A játék során azonban Jacksont az első és a második között jelölték ki a harmadik kieséshez, így Syracuse-t egy futásra korlátozták.

A Scranton/Wilkes-Barre a hatodik élén szerezte meg első vezetését. Cuevas szinglivel vezetett. Miután Milone-t kiállították a sztrájk miatt, Velazquez RBI-duplát ért el, így hétkor döntetlenre állt. Socrates Brito követte egy futamot, és Velazquez góljával 8-7-re vezet a RailRiders.

A Syracuse a hatodik alján válaszolt. Payton és Tovar sétákkal levezették a keretet. Mazeika kiugrása után Sisco egy előrevágott, két futamú duplával a középső pálya falához juttatta a metseket, 9-8-ra.

A Syracuse a hetedik aljára futott be. Jackson elütött egy vezető kislemezt, és ellopta a második bázist Calixte-val a lemezen. Calixte kirepült a jobb mezőre, Jackson pedig felkerült a harmadik helyre. Williams ezután egy áldozatot lőtt a középső pályára, Jackson góljával két menetben vezet 10-8-ra.

Mivel a Mets még mindig kettővel vezet, Tom Windle a kilencedik helyen állt Syracuse színeiben, és gól nélküli keretet szállított a mentéshez, ami a második a szezonban.

A Mets és a RailRiders szerda este visszatér az NBT Bank Stadionba a sorozat második meccsére. A jobbátlövő Akeem Bostick a Scranton/Wilkes-Barre déli mancsával, Matt Krookkal ellen kezdi meg a Syracuse csapatát. Az első fellépés 18:35-kor lesz. és a kapuk 5:30-kor nyitnak.