A RIT a hosszabbításban legyőzi az AIC-t, 3-2

A RIT újonca, Carter Wilkie bedobta a hosszabbításban szerzett győztes gólt, és egy gólpasszal vezetett, így a Tigers 3-2-re megnyerte az AIC vasárnapi atlanti jégkorongjátékát.

HOGYAN TÖRTÉNT

Az első harmadból 7:35-tel a RIT nyitotta meg a gólt. A másodéves védő, Dimitri Mikrogiannakis igyekezett megtartani a hárítási kísérletet az AIC zónában, és a jobbszélső deszkákról passzolt Jake Joffénak a jobb sarokban. Joffe passzolt a másodéves támadónak, Cody Laskosky-nak a nyílásba, és egyszeri labdát szerzett a jobb kapufa belsejében.

Az AIC kihasználta a Tigris sikertelenségét, és 6:44-gyel kiegyenlítette az eredményt.

A Yellowjackets 2-1-re vezetett 1:59-re a második harmadban, miután Elijiah Barriga a Tigris hálója mögötti botjának pengéjére emelt egy korongot, és Kolby Matthews jobb válla fölött a kapuba tolta.

A RIT egy furcsa lerohanás során szerzett gólt a bal szélen, 12:33 volt hátra a második harmadból. A gólyacsatár, Grady Hobbs rövid passzát vette át az ifjabb támadótól, Andrew Rinalditól, és gólt szerzett a bal bedobókörből leadott lövésnél.

A csapatok gól nélküli harmadrészt játszottak, de az AIC-t kifütyülték, mert túl sok ember volt a jégen 42,6 perccel a rendes játékidőben. A hosszabbítást a RIT 4-3 elleni erőjátékkal kezdte, ahol a rangidős támadó, Jake Hamacher egy korongot adott a rangidős védő Dan Willettnek. Willett becsúsztatta a korongot a bal oldali ifjabb támadónak, Caleb Moretznek, és a visszavágót a nyílásba korcsolyázta, hogy a csuklóról kapura lőjön. Wilkie a bal kapufa belsejébe irányította a korongot, így 3:43 volt a döntő.

JÁTÉK MEGJEGYZÉSEK

Matthews 30 lövéséből 28-at állított meg, így 5-1-2-re javított ebben a szezonban.

A RIT megölte mind az öt AIC erőjátékot, amellyel szembesült.

Hobbes és Laskosky is gólt szerzett a szombati 7-3-as vereségben az AIC-nél

Wayne Wilson, a RIT vezetőedzője pályafutása 399. győzelmét aratta a Tiger kispadján, ebből 283-at az elmúlt 17 szezonban a divízió I. szinten. Összesen 166 győzelmet aratott az első hat év során, amikor a RIT edzőjeként a Division III-ban volt.

MI A KÖVETKEZŐ LÉPÉS

A RIT jövő pénteken és szombaton (nov. 12-13) két Atlantic Hockey-mérkőzést játszik a Canisiusban. A visszavágókat 18:05-re tervezik. és 16:05-kor.