SZEKCIÓS CSÜTÖRTÖK: Whitman véget vet a Lyons-dinasztiának; Waterloo, Pal-Mac, South Seneca lányok címmeccsre készülnek

A csütörtök esti szekciónaptár sátormeccse a fiúk C1 osztályának elődöntőjében zajlott, amikor az 5. helyen kiemelt Marcus Whitman Wildcats az első helyen kiemelt Lyons Lions ellen küzdött. Mindkét csapat magas rangú listát és nagyon sikeres legutóbbi utószezoni rekordot hozott. Marcus Whitman a tavalyi bajnoki címet próbálta megvédeni, ami 44 év után először volt az iskolában. A Lyons egy példátlan 4. szakaszos címet próbált megnyerni. Valamit adni kellett, és ez meg is történt: egy zseniálisan kivitelezett játékterv és az időben történő lövöldözés a Marcus Whitman Wildcats javára, 64-54. A győzelemmel Greg O'Connor vezetőedző fiai továbbjutottak a szombati C1 osztályú bajnoki mérkőzésre Avonban a második helyen kiemelt Braves ellen, akik 62-58-ra legyőzték a Canisteo-Greenwoodot.

A Lyons az éjszakát Tuti Smith és Horace Betts vödreivel nyitotta meg, és 4-0-ra vezetett, de Ryan Herod és Noah Hildreth hárompontos párral válaszolt, így 6-4-re vezet Whitman. Az 1. negyed végéig megtartották a 2 pontos előnyt, de a Lyons elkezdte érvényesíteni méretbeli előnyét, és 29-24-re vezetett a félidőre.

vicces csínyek rosszra halál

A dagály jelentősen megfordulna a 3. periódusban, amikor Marcus Whitman felaprítja a Lyons félpályás védelmét a hátsó ajtó vágások és a forró külső lövések kombinációjával. A Wildcats védekezésben túlterhelte a 2-3-as zónájuk labdaoldalát, megfojtva a lyoni nagyokat. Whitman az utolsó előtti negyedben 23-8-ra múlta felül a Lyonst, így 47-37-re vezet. A győzelmet a negyedik negyed elején megpecsételték, a vezető labdarúgó-mester, Jordan Lahue egymás után temette el a hárompontosokat a billentyű tetejéről, miközben a lövés órája gyengült.

Lahue 31 ponttal vezetné az összes góllövőt. Ryan Herod 13 pontot szerzett, Noah Hildreth 10 pontot, Aidan Royston pedig 9 pontot szerzett. A Lyonsnál a másodéves JC Walker 19 pontot szerzett, míg a rangidős Justin Tuti Smith 14 pontot szerzett utolsó meccsén Lions-egyenruhában. A rangidős Horace Betts 9, az idősebb Ahmir James 6 pontot szerzett, az ifjabb Jaylen Battle pedig 6 pontot szerzett.

Hat Marcus Whitman idősebb és Greg O'Connor vezetőedző csatlakozik Jim Sinicropihoz és Kevin Sharphoz a Littlejohn & Barbi Orthodontics Smiles with Style játék utáni játékműsorban a LivingMax Rádióban győzelmüket követően:

Szintén csütörtök este négy Finger Lakes East lánycsapata volt akcióban, közülük kettő bejutott a bajnoki fordulóba, és a Finger Lakes West bajnok dél-senecai lányai bejutottak a D1 osztályú bajnoki címre.

A Waterloo Indians lányegyetemi kosárlabdacsapata végig domináns volt a 2021-es szezonban, és továbbra is a csütörtök esti bajnoki cím felé tört, miközben 71-15-re megnyerte a Wellsville-t. Waterloo szombaton 17:00-kor a 2. számú Dansville-t fogadja a B2 osztályú lányok bajnoki mérkőzésén, ahol az indiánok 2013 óta először próbálják megszerezni a szekcióbeli bajnoki címüket. Danville 51-40-es győzelmet aratott a 3. helyen. Penn Yan, aki sikeres szezont zárt 9-5-ös mérleggel.

A Wellsville elleni 56 pontos győzelmen tíz Waterloo-játékos szerezne pontot. Macy Carr 14 ponttal, Morgan Caraballo 13, a rangidős McKenzie Barber pedig 10 pontot szerzett Mike Bree edző veretlen csapatában.

A Finger Lakes keleti ereje, Palmyra-Macedon is csatlakozna a Waterloohoz a szombati bajnoki fordulóban, mivel a Livonia legyőzésével bejutott a B1 osztályú bajnoki címre szombaton. A Pal-Mac csapatát Sr. Sophie Lyko vezette 20 ponttal és 10 lepattanóval. A rangidős Grace Seither 13 pontot szerzett és 15 lepattanót húzott le. Junior Tatum Smyth 9 pontot szerzett.

Az első helyen kiemelt Red Raiders visszatér a bajnoki címre, miután az előző szezonban kikapott Danville-től, és szombat este 19:00-kor a 3. számú Bataviát fogadja.

mi történik, ha túl sokat alszom

A Batavia csütörtök este 51-50-re legyőzte a Midlakest. Midlakes visszajött 11-ről a 4. negyedben, és 9,1 másodperccel a hátralévő idővel kétpontos előnyt szerzett Cara Walker leállásából. Aztán Mackenzie Riegle, Batavia játékosa leütött egy meccset nyerő visszalépő hárompontos mutatót, amikor lejárt a meccs győztesének ideje. A Midlakes-i vereség véget vet a Screaming Eagles rangidős Cara Walker karrierjének. A Midlakesnél töltött idejében Walker két szekciós címet nyert, és csapatával kétszer bejutott az NYSPHSAA négyes döntőjébe.

mennyi ideig tart a kratom

Egy másik veretlen csapat, az első helyen kiemelt South Seneca Lady Falcons csütörtök este 45-35-re legyőzte Fillmore-t a Jack Guinan Gymnasiumban a D1 osztályú bajnoki mérkőzésre. A South Seneca 24-8-as félidőre vezet, de a szabálytalanságok visszasegítenék Fillmore-t a játékba, mivel két Falcons szabálytalankodott a negyedik negyedben, mielőtt a Falcons be tudta volna győzni. Az első évben Charity Couch vezetőedző csapatát Allison Kenyon 14, Emma Fletcher 13 és Logan Shaulis 7 pont vezette. A Falcons megpróbál egy újabb Sectional Block-ot hozzáadni az amúgy is zsúfolt trófeadobozhoz, amikor szombat este 19:00-kor a 2. számú Batavia-Notre Dame-t fogadja Ovidiusban.

Az AA osztályban az 1. helyen kiemelt Victor Blue Devils fiúk a 3. negyedben elhúznak Rush-Henriettától, hogy továbbjussanak a szombati bajnoki mérkőzésre. Chase Dickens 19 ponttal vezette a Blue Devilst, míg a nagyember Connor Williams 16 pontot szerzett születésnapján.

Tekintse meg a frissített zárójeleket és a teljes bajnoki hétvégi menetrendet az V. részben alább…

A W-FL High School Basketballról szóló tudósításunkat az alábbi támogatások teszik lehetővé: