Skaneateles futballszezonja a Chenango Forks elleni vereséggel ér véget

Fotó: Justin Ritzel

A Skaneateles labdarúgócsapata az egész szezonban arra számított, hogy gyors támadásaival legyőzi az ellenfelet, ami meglehetősen jól működött a III. C osztályú bajnokság veretlensége során.

De a Lakers volt az, amelyik szombaton túlterhelt a regionális döntőn a Vestal Dick Hoover Stadionjában, mivel a régóta tartó IV. szakaszban szereplő Chenango Forks első öt labdaszerzésénél gólt szerzett, és 41-28-ra győzött.

Ezeknek a kettőnek nagyon közelmúltbeli története volt – nevezetesen a 2018-as regionális döntő a Cicero-North Syracuse Bragman Stadionban, amelyet Patrick Hackler nyert meg a Lakers színeiben a meccs utolsó játékának touchdownjával.

És nem kellett sok idő, hogy Skaneateles ismét Forks nyomában találja magát. James Musso egy interceptiont dobott a Lakers nyitólabdájára, amit a rövid mezőnyű Blue Devils pontokká változtatott, amikor Jay Haqq talált be a célterületre öt perccel a meccs után.

Skaneateles nem tudott azonnal válaszolni, és végignézte, amint Forks egy második gólt hozó drive-ot hajtott végre, amit ismét Haqq végzett, három yardos touchdownjával 14-0-ra vezetett a Blue Devils.

Közvetlenül az első negyed vége előtt Musso kapcsolt össze Cody Nesbitttel egy kulcsfontosságú konverzió során a negyedik és 15-ös meccsen, és egy 15 yardos passzban beállította ugyanazt a párost, amely 14-7-re csökkentette a Lakers hátrányát a második negyedben. időszak.

Csupán két játék kellett a scrimmage-től, hogy a Blue Devils visszaállítsa a különbséget, Haqq ismét leégette Skaneateles védelmét, miközben 40 yardot futott a délutáni harmadik TD-jéért.

A Blue Devils negyedik drive-ja, amikor a félidő lezajlott, Haaq újabb touchdownját eredményezte, negyedik gólja 12 másodperccel a félidőből, így 28-7 állt a szünetig.

Igaz, a Skaneateles a három szakaszon belüli rájátszásból kettőben lemaradt, és a Canastota és a Cazenovia legyőzésére szorult, de az itteni rallyhoz a védelemnek bármiféle megállásra lenne szüksége.

Forks azonban megállíthatatlan maradt, és a harmadik negyed első plusz öt percét egy újabb hajtáson égette el, amikor elérte a Lakers egyét, mielőtt Zander Arnold gólra váltott.

Skaneatelesnek egy pár negyedik konverzióra volt szüksége ahhoz, hogy egy drive-ot összehozzon abban a periódusban, amelyet Nesbitt 16 yardos söpréssel zárt az end zone-ig.

A Lakers csak a negyedik negyedben végre megtorpant a védekezésben, és ez vezetett ahhoz, hogy Musso egy swing-passzal fejelt meg, amit Nesbitt harmadik TD-jére váltott, és hét perccel 34-21-re csökkentette Forks különbségét.

Még maradt idő a rally befejezésére, de Forks egy újabb szilárd lendülettel hárította el a meccset, amit Haaq ötödik TD-jével, 15 yarddal 3:26-tal zárt le, bár a Lakers még az utolsó pillanatban is hozzáadta a gólt.

Skaneateles 9-1-es mérleggel zárta a szezont.