Cesar Puello feljön a kuplunggal, de a Syracuse Mets 5-3-ra esik Buffalo ellen

A Syracuse Mets és a Buffalo Bisons izgalmas mérkőzést vívott szombat este, de a Mets a vesztes végén volt, és tíz inning alatt 5-3-ra kikapott a Bisonstól. Miután a Syracuse mezőnyjátékosa, César Puello a kilencedik játékrész végén egy RBI-egyenlítéssel kiegyenlítette a meccset, a Buffalo három futamot hozott össze a tizedikből, hogy kijöjjön az élre.

Buffalo (26-19) talált először két futással a második játékrész elején. Christian Colón húzott egy kihagyást, majd Richard Ureña kirepült a bal pályára a második kiesésre. Ezt követően Cullen Large és Juan Graterol egymás mellett haladva megtöltötték Logan Warmoth alapjait, aki egy két sorozatból álló kislemezzel 2-0-ra vezette a Bisons-t. Ez volt az egyetlen futam, amelyet a Syracuse kezdője, Robert Stock metsben debütált egy egyébként lenyűgöző kiránduláson. Miután június 22-én New York lemondott róla, a 31 éves játékos hat inningben fordult, így két futást, négy ütést, négy sétát tett meg, és két ütést ütött ki.

A dobópárbaj másik oldalán a Buffalo kezdője, Connor Overton öt gól nélküli inninget dobott, miközben öt találatot, két sétát és egyet kiütött.

A Syracuse (12-34) végül a hetedik játékrész elején került a táblára. Cheslor Cuthbert húzott egy sétát, majd Martin Cervenka duplát ütött, ezzel Cuthbert a harmadik bázisra vitte. A Bölények tehermentesítője, Kirby Snead Curtis Taylor helyére lépett, és kiütötte Puellót. Ezután Drew Jackson földelt ki, de Cuthbert betalált a harmadik helyről, felére csökkentve a hátrányt, a Buffalo még mindig 2-1-re vezetett. Brandon Nimmo, az MLB-rehabátor követte, de a játékrész végére kiütött, és Syracuse a harmadik bázison hagyta el a döntetlent.

Bryan Baker a kilencedik aljára dobta a Buffalo-t, a jobbátlövő pedig egy labdát adott ki Cuthbertnek. Miután Matt Winaker leváltotta Cuthbertet, David Rodriguez a jobb mezőre esett. Miután Péntek este két RBI-egyszerrel beállt a Syracuse-ba, Puello ismét egy újabb futást produkáló kislemezzel szerezte meg Winakert, és 2-2-re kiegyenlítette a meccset. Jackson ekkor kiütött, Nimmo pedig sétát húzott, hogy betöltse az Orlando Calixte bázisait. Miután 3-0-s hátrányba került, Baker jobbra kényszerítette a harmadik kifutást, hogy extra inningbe vezesse a meccset.

A tizedik tetején Large a második bázison indult a Buffalo befutójaként. Vad pályán a harmadik helyre lépett előre, majd a játékrészben kapott két kikapaszkodással, Jonathan Davis pedig a táblánál, Large vad pályán szerzett gólt, ezzel 3-2-re vezette a Bisons. Davis ezután séta, Breyvic Valera pedig két futamú hazai labdarúgással követte, így háromra növelte a Bisons előnyét, 5-2.

A youtube nagy lejátszója nem működik

Dany Jiménez kijött a tizedik aljára, és Khalil Lee leütésével kezdte a játékrészt. Amíg Drury a táblánál volt, Calixte, aki a Syracuse második helyezettje volt, ellopta a harmadik bázist, majd egy Drury-földelésen gólt szerzett. Jiménez ezután visszavonult Wilredo Tovartól a döntőbe, amikor a Buffalo nyert 5-3-ra.

Syracuse és Buffalo vasárnap délután visszatér az NBT Bank Stadionba a sorozat fináléjára. Az első fellépés időpontja 13:05.