Reichert & McGaugh két forduló után egy ütéssel vezeti a NYS Men’s Am mezőnyt

Ben Reichert (River Oaks Golf Club) és Colin McGaugh (Seven Oaks Golf Club) vezeti a 97. New York állambeli férfi amatőr bajnokság mezőnyét két fordulót követően a Crag Burn Golf Clubban.

Reichert és McGaugh még a 144-es pontnál is ül, egy ütéssel a mezőny előtt.

- Teljes ranglista

Reichert, a 2015-ös NYS Boys junior bajnoka 67-et kártyázott a második körben, tíz ütéssel jobb, mint az első körben elért pontszáma. A második nap eredményjelzője öt birdie-t és egy eagle-t tartalmazott 16-on, egy 529 yardos 5-ös paritáson.

Lassan indultam ma. Két túl voltam hatig. Ettől kezdve hibátlanul golfoztam. Azt hiszem, az út hátralévő részében talán kihagytam egy hajóutat mondta Reichert.

McGaugh öt birdie-t is váltott a második körben. A teljesítményéről szólva McGaigh azt mondta: a pályán tartottam, és ez az első lépés. Egész nap nagyon szilárd volt a helyezésem. Az ékjátékom talán a mai játékom legjobb része volt. Nagyon bizakodónak érzem magam holnapra.

Egy ütéssel 145 évesen 2018 második helyezettje Chris Blyth a Mendon Golf Clubból és Prescott Butler a Piping Rock Clubból.

Amikor olyan kemény pályán játszik, mint a Crag Burn, Blyth arra összpontosít, hogy türelmes legyen, és ne erőltessen semmit. Mindkét napon hasonló eredményjelzője volt, 73 és 72 helyen végzett.

Tudtam, hogy a pálya nehéz lesz. Csak próbáltam türelmes lenni odakint, és hagytam, hogy a tanfolyam eljöjjön hozzám. Ne csinálj semmi hülyeséget odakint, és játssz a játékommal. Próbálj meg minél több par-t készíteni. Pars madarak itt kint mondta Blyth.

Butler holnap Blyth mellett fog játszani, miután 74-et és 71-et kártyázott. A második körben elért eredményjelzője négy birdie-t tartalmazott.

Ma sokkal jobban eltaláltam, mint tegnap. Úgy érzem, sokkal lejjebb tudnék menni, ezért izgatottan várom a holnapot. Remélhetőleg az utolsó csoportba kerülök, és esélyem lesz megnyerni a State Am-ot – mondta Butler.

Butler másodéves szezonjába lép az Alabamai Egyetem golfcsapatában. Erről az élményről Butler azt mondta: Szeretem az edzőinket, Seawell edzőt. Ez egy igazán versenyképes környezet. Szeretem a csapattársaimat, nagyon szórakoztató.

Lyukról-lyukra pontozás végig folytatódik a csütörtöki harmadik és negyedik fordulóban. Kövesd az áhított Ganson Depew Kupáért folyó mezőnyharcokat.